هشتمین دوره «در مسیر بازاریابی دیجیتال» برگزار شد

هشتمین دوره «در مسیر بازاریابی دیجیتال» برگزار شد

هشتمین دورهمی در مسیر بازاریابی دیجیتال «DMway» با حضور فعالان بازاریابی دیجیتال، ۲۹ فروردین ماه 1398 در دانشگاه خاتم برگزار شد. در این رویداد، فعالان این حوزه به بررسی و تحلیل برند «ابرآروان» به‌عنوان یک نمونۀ مطالعاتی در حوزۀ بازاریابی پرداختند.

این رویداد که هر ماه برگزار می‌شود، با بررسی سایت‌ها و نمونه‌های ایرانی این حوزه، به معرفی این کسب‌وکارها و برزسی و تحلیل توانمندی‌ها و نقاط ضعف آن‌ها در حوزه‌های گوناگون دیجیتال مارکتینگ می‌پردازد.

ازجمله اهداف دیگر این رویدادِ بازاریابی، ایجاد بستری برای شبکه‌سازی در این فضا است.

دورهمی در مسیر بازاریابی دیجیتال (dmway) به همت جمعی از فعالان دیجیتال مارکتینگ برگزار می‌شود. این رویداد در سال گذشته و با هدف بهره‌برداری از پتانسیل حرفه‌ای جمعی از متخصصان و علاقه‌مندان به دیجیتال مارکتینگ در زمینۀ هم‌افزایی علمی و تجربی به‌صورت خصوصی برگزار ‌شد، اما با توجه به بازخورد خوبی که از این دورهمی حاصل شده بود، دوره‌های اخیر آن به‌صورت عمومی برگزار می‌شوند.

در هشتمین دورهمی «در مسیر بازاریابی دیجیتال» به رسم همیشگی این دورهمی که همان بررسی و تحلیل وب‌سایت یک برند ایرانی است، کسب‌وکار «ابرآروان»، عرضه‌کنندۀ زیرساخت‌های یکپارچۀ ابری در ایران مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

برند ابرآروان در این دورهمی توسط سه تن از فعالان این حوزه، کیارش آمالی‌وند، طراح تجربۀ کاربری و مدیر محصول دیجی‌کالا، حسین وحدانی، مدیر بازاریابی تجارت الکترونیک بهار و مجید کثیری مؤسس و مدیر اخبار رسمی، ارزیابی شد.

محوریت ارزیابی این فعالان، به‌ترتیب به تحلیل تجربۀ کاربری، تحلیل محتوای وب‌سایت و روابط‌عمومی این مجموعه اختصاص داده شده بود.

کیارش آمالی‌وند، در تحلیل خود از ابرآروان درخصوص تجربۀ کاربری این وب‌سایت با استفاده درست از زبان طراحی و تستی‌مونی‌ها و سایت‌مپ خوب در کنار درک درست از پرسونای کاربر اشاره کرد.

حسین وحدانی، دیگر سخنران این دورهمی با اشاره به شیوۀ نگارش یکپارچه ابرآروان به‌عنوان یک نکته مثبت این برند در بحث محتوا، به بررسی محتواهای ابرآروان در سایت، شبکه‌های اجتماعی، ایمیل و رپورتاژ این مجموعه پرداخت. از طرفی حسین وحدانی با انتقاد به عدم استفادۀ صحیح از تکنیک هوک (قلاب) در محتوای ابرآروان، آن را یکی از نقاط ضعف محتوایی این مجموعه دانست.

مجید کثیری، آخرین سخنران این رویداد در سخنرانی خود به بررسی نقاط قوت و ضعف روابط‌عمومی ابرآروان پرداخت و ضمن اشاره به اینکه رپورتاژ یکی از ابزارهای روابط عمومی است از اهمیت حضور رسانه‌ای و اجرای کمپین‌های رسانه‌ای برای ابرآروان در راستای حضور موفق‌تر صحبت کرد و موفق‌ترین فعالیت ابرآروان را فرهنگ سازمانی آن دانست.

هشتمین دورهمی در مسیر بازاریابی دیجیتال در حالی برگزار شد که در این مراسم از لوگوی جدید این رویداد نیز رونمایی شد.

از نکات بارز این دورهمی این است که امکان مشارکت مدنی برای حاضران این رویداد در راستای مسئولیت اجتماعی نیز فراهم می‌شود، و به این ترتیب، درآمد حاصل از ثبت‌نام در دورهمی به امور خیریه اختصاص داده می‌شود. درآمد حاصل از هشتمین دورهمی dmway به کودکان مناطق سیل‌زده اختصاص داده شد.

شایان ذکر است دورهمی بعدی درمسیر بازاریابی دیجیتال به‌زودی در اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد.

یکی از محورهای مهم دورهمی در مسیر بازاریابی دیجیتال، بهره‌گیری از نظرات منتقدین در راستای بهبود کیفیت ارائه‌های دورهمی و کیفیت برگزاری این مراسم است. در همین راستا، عادل طالبی، مسئول برگزاری این دورهمی در پنل پرسش‌ پاسخ دورهمی هشتم، چنین گفت: «برگزاری این دورهمی‌ها در جهت گسترش فرهنگ نقدپذیری در بین کسب‌و‌کارهای ایرانی، و به تبع آن، کمک به نقدپذیری تمام متخصصان مشغول در فضای بازاریابی دیجیتال است. بر همین اساس، ما بعد از هر دورهمی از شرکت‌کنندگان می‌خواهیم تا نظرات خود را از طریق پرسشنامه، شبکه‌های اجتماعی، بلاگ پست و غیره به ما منتقل کنند تا بتوانیم همیشه در مسیر باقی بمانیم.»

علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر درخصوص این دورهمی تخصصی می‌توانند به سایت dmway.ir مراجعه کنند.منبع: خبرگزاری تسنیم نویسنده: عادل طالبی

نظر بدهید، بپرسید، پیشنهاد یا انتقاد کنید!

ایمیل شما منتشر نمی‌شود. وب‌‌سایت نمایش داده شده، به سایت شما لینک می‌شود..


علاوه بر اطلاعات فوق، IP شما هم ذخیره می‌شود. پاسخ پیام شما، برایتان ایمیل می‌شود. پاسخ به پیام‌ها و سوالات شما با توجه به مشغله‌های کاری، ممکن است چند روزی طول بکشد. اگر Login باشید برای هر نظر، پیشنهاد، انتقاد یا پرسشی که مطرح می‌کنید، امتیاز هم می‌گیرید. بعداً با این امتیازها می‌توانید کتاب بخرید یا در وبینارها و دوره‌ها با تخفیف ویژه شرکت کنید!
پیام‌های کوتاه مانند پیام‌های تشکر (مثلاً: عالی، چه خوب و ...) یا پیام‌هایی که ارتباطی با این مطلب ندارند، منتشر نمی‌شوند.

هر نوع استفاده‌ای از محتوای سایت آزاد است. هر جا دوست داشتید با یا بدون ذکر منبع، استفاده کنید. اگر لینک بدهید که... ممنونم! فالو باشد که فبهاالمراد ❤️